HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

OÖ Zukunftsforum 2021

Podujatia

23.-24 marca 2021 sa uskutoční podujatie organizované Business Uper Austria pod názvom „Der Mensch im Zentrum Künstlicher Intelligenz – Človek v centre umelej inteligencie“.

V roku 2030 sa Horné Rakúsko stane modelovým regiónom pre umelú inteligenciu (AI) zameranú na človeka. Túto jasnú víziu sleduje rakúska výskumná politika do roku 2030. Fórum budúcnosti regiónu Horného Rakúska „OÖ Zukunftsforum 2021“ odprezentuje technológie, ktoré nás zavedú do tejto, nie príliš vzdialenej, budúcnosti. Svet algoritmov, ktorý nám pomôže efektívnejšie využívať energiu a ďalšie zdroje, či už vo výrobe, prevádzkových budovách, ale i v našich životoch.                                                                     

V sekcii „AI for Human Support“sa predstavia inovatívne systémy podpory ľudí. Umelá inteligencia a asistenčné roboty na podporu ľudí sa dajú využiť vo všetkých oblastiach života. Je to umelá inteligencia (AI), ktorá nie je iba druhým pilotom v automobile, ale riadi i celé systémy mobility a tiež inteligentné asistenčné systémy, ktoré nás obklopujú a dopĺňajú nielen v továrni, ale aj v nemocnici a dajú sa  rozumne využiť vo všetkých oblastiach života.   

Viac informácií a program

 

Zdroj: https://www.biz-up.at, zverejnené: 18.1.2021, autor: Blanka Hermanová, rpa