HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Konferencia MSCA v rámci nemeckého predsedníctva Rady EÚ

Podujatia

 • Začiatok
  29.09.2020, 10:00
 • Koniec
  29.09.2020, 16:30
 • Typ podujatia
  Konferencia
 • Organizátor
  Nemecké predsedníctvo Rady Európy

Nemecké spolkové ministerstvo školstva a výskumu Vás pozýva dňa 29. septembra 2020 virtuálnu konferenciu MSCA v rámci nemeckého predsedníctva Rady EÚ.


Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je MSCA-conf-2020-1.jpg


Vzhľadom na súčasný vývoj a po mnohých rokovaniach bolo rozhodnuté, že sa konferencia nebude konať v Berlíne, ako sa pôvodne plánovalo, ale sa uskutoční vo virtuálom priestore v skrátenej forme dňa 29. septembra 2020 od 9:30 hod do 16:30 hod.

Konferencia bude zameraná na možné synergie medzi MSCA a európskou iniciatívou univerzít, ako aj na tému „Supervision in MSCA“. Panel na vysokej úrovni v štúdiu v Berlíne bude diskutovať o synergiách medzi MSCA a Alianciou európskych univerzít v interakcii s publikom. Druhá téma sa zameria na školiteľov doktorandov a pôjde o diskusiu v rámci štyroch paralelných virtuálnych workshopoch.

V súlade s inováciou európskeho doktorandského štúdia a zvýšenými nárokmi na súčasných doktorandských študentov a postgraduálnych pracovníkov v oblasti kariérneho postupu sa výrazne zmenili aj požiadavky na vedúcich mladých výskumných pracovníkov. Workshopy sa budú zaoberať témou zo štyroch rôznych hľadísk: školitelia z pohľadu doktorandských kandidátov a z pohľadu postdoktorandov, na druhej strane, vedenie doktorandov z pohľadu školiteľov z akademických a neakademických inštitúcií. Očakáva sa, že zistenia z workshopu vyústia do odporúčaní pre budúci vývoj vedenia doktorandov školiteľmi, a to najmä v rámci MSCA.

Ak máte záujem o účasť na virtuálnej predsedníckej konferencii MSCA a chceli by ste byť informovaní o ďalších krokoch, pošlite prosím krátky e-mail na adresu MSCA2020@dlr.de

Zdroj: MSCA, 12.8.2020, ivh