HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Októbrová SAVinci kaviareň v Eurovei o hraniciach ľudskej inteligencie

Podujatia

 • Začiatok
  10.10.2023, 18:00
 • Koniec
  10.10.2023, 20:00
 • Typ podujatia
  Prednáška
 • Organizátor
  SAV
 • Miesto konania
  Eurovea 2
SAVinci. Zdroj: https://www.sav.sk

Každý druhý utorok v mesiaci sa nadšenci vedy môžu stretnúť v Eurovei v Bratislave na SAVinci kaviarni – pravidelných popularizačných prednáškach vedcov a vedkýň zo Slovenskej akadémie vied. Najbližšie, 10. októbra 2023 o 18:00, sa prednáškou na tému Na hranici ľudskej inteligencie predstaví neurovedec Tomáš Hromádka z Neuroimunologického ústavu SAV, v. v. i.

Tomáš Hromádka je neurobiológ, ktorý sa dlhodobo venuje výskumu mozgu. Vyštudoval  všeobecné lekárstvo, teoretickú informatiku (neprecedurálne programovanie a umelú inteligenciu) a doktorát z neurobiológie získal v USA na Watson School of Biological Sciences v New Yorku.

V prednáške sa pokúsi zhrnúť, ako funguje mozog a porovná ľudskú a umelú inteligenciu. Bude rozprávať o tom, ako umelá inteligencia premýšľa, rozhoduje sa a nachádza riešenia.

Pozývame Vás na prednášku, na ktorej budeme hľadať hranicu ľudskej inteligencie a menovať vlastnosti, ktoré nás odlišujú od strojov. Má umelá inteligencia na to, aby prekonala tú ľudskú? Pokúsime sa to zistiť už v utorok 10. októbra 2023 o 18:00 v Eurovea 2 – Foodhall-e na 1. poschodí.

Zdroj: https://www.sav.sk, zverejnené: 6. 10. 2023, autor: rpa