HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Novembrová SAVinci kaviareň bude o Afrike

Podujatia

 • Začiatok
  14.11.2023, 18:00
 • Koniec
  14.11.2023, 19:00
 • Typ podujatia
  Prednáška
 • Organizátor
  SAV
 • Miesto konania
  Eurovea 2 – Foodhall, 1. poschodie
Vedecká kaviareň SAVinci. Zdroj: https://www.sav.sk

V utorok 14. novembra 2023 o 18:00 sa v Eurovei v Bratislave uskutoční ďalšia zo série vedeckých kaviarní SAVinci. Popularizačné prednášky vedcov a vedkýň zo Slovenskej akadémie vied sa konajú pravidelne každý druhý utorok v mesiaci. Tentoraz sa s prednáškou Afrika včera, dnes aj zajtra predstaví afrikanista Silvester Trnovec z Ústavu orientalistiky SAV, v. v. i.

Silvester Trnovec je historik, afrikanista, ktorý sa zaoberá dejinami západnej a severnej Afriky v 19. a 20. storočí, ako aj súčasným dianím na africkom kontinente. Vyštudoval históriu a francúzsky jazyk. V rámci vedeckej činnosti sa tiež venuje európskemu imperializmu a jeho dôsledkom na vývoj Afriky a Európy.

V prednáške ponúkne zamyslenie, aké miesto má Afrika v dejinách a ako Afriku a jej obyvateľov dones ovplyvňujú jej spoločné dejiny s Európou. Vysvetlí, prečo je dnes dôležité sa o týchto témach rozprávať aj na Slovensku.

Aká budúcnosť čaká Afriku? Čo nám môžu dať migranti z Afriky? Čo sa môžeme naučiť od Afričanov a Afričaniek? Pozývame vás do vedeckej kaviarne SAVinci v utorok 14. novembra 2023 o 18.00 v Eurovea 2 – Foodhall-e na 1. poschodí, kde sa aj na tieto otázky pokúsi dať odpoveď odborník na túto oblasť Silvester Trnovec z Ústavu orientalistiky SAV, v. v. i

Zdroj: https://www.sav.sk, zverejnené: 14. 11. 2023, autor: rpa