CVTI SR, Lamačská 8A, Bratislava (osobné stretnutie)
Štát
Slovensko
Dňa 18. mája 2023 od 13:00 hod. sa uskutoční informačný seminár s názvom Grantové financovanie technologických startupov. Na seminári poskytneme prehľad nenávratných finančných možností (grantov) a podporných služieb, ktoré môžu slovenské technologické startupy využiť, aby svoje inovatívne myšlienky overili u potenciálnych zákazníkov, úspešne dotiahli inovatívne produkty alebo služby na trh a zvýšili tak hodnotu firmy pred vstupom investorov. Zároveň sa v panelovej diskusii porozprávame, ako najlepšie pripraviť startup na využitie a načasovanie grantového financovania, ako zladiť granty s investíciami a tiež si povieme tipy a rady, ako pripraviť stratégiu startupu pre rast (aj) prostredníctvom nenávratnej podpory.
PROGRAM:
Prezentácie: Prehľad grantových možností pre technologické startupy na Slovensku
financovanie skorých fáz (idea, proof of concept, validácie) prostredníctvom malých a rýchlych grantov kaskádového financovania (granty 50-200 tisíc eur)
akcelerátor EIC pre najambicióznejšie tech startupy poskytne financovanie až 17,5 mil. eur na validáciu produktov a služieb a vstup/rozširovanie trhu
podpora prípravy na škálovanie pre európske greentech startupy (SynergistEIC) formou grantov vo výške do 50 tisíc eur a podporných služieb
Podpora startupov v rámci Plánu obnovy, Výskumná a inovačná autorita(VAIA)
Špecifické bezplatné služby pre technologické startupy a podpora pri príprave návrhov projektov
služby národných kontaktných bodov a mentoring Národnej kancelárie Horizontu
podpora projektov, ktoré získali známku kvality (Seal of Excellence), podpora prípravy návrhov projektov a koučing pre firmy organizovaný Ministerstvom hospodárstva SR
špecifické služby pre technologické startupy, startupy vedené ženami a podpora držiteľov Seal of Excellence, rozvoj internacionalizácie a inovácií v rámci celosvetovej siete Enterprise Europe Network
možnosti využitia externých expertov na prípravu projektových návrhov v rámci SBA
rozvoj digitalizácie s podporou Európskych centier digitálnych inovácií (EDIH) na Slovensku
Panelová diskusia: Ako rozvíjať technologické startupy s využitím grantového financovania
Peter Szuttor (moderátor) je národný kontaktný bod pre pre Európsku radu pre inovácie (EIC) a Európske inovačné ekosystémy (EIE) z Národnej kancelárie Horizontu Európa.
Ivan Filus pomáha zakladateľom inovatívnych technologických startupov vstúpiť na trh s novými produktami a rásť. Je konzultantom BIC Bratislava a MSIC Ostrava, slovenským národným kontaktným bodom pre Európsku radu pre inovácie (EIC) a Európske inovačné ekosystémy (EIE), manažér slovenského zastúpenia siete Enterprise Europe Network, spoluarchitekt inovačných ekosystémov v SR a finančných schém pre technologické firmy.
Katarína Paštrnák, project lead v G-Force, VC fonde, ktorý celosvetovo investuje do začínajúcich climate-tech startupov. G-Force okrem investície poskytuje startupom v spolupráci s Founders Factory 6-mesačný support program.
Pavol Turčina, CEO GOSPACE LABS, vedie slovenský technologický startup, ktorý prináša revolučný prístup k mestskému parkovaniu. Projekt digitálneho parkovania Fleximodo získal financovanie vďaka prestížnemu národnému oceneniu Seal of Excellence.
Peter Kilián, COO firmy MultiplexDX, ktorej hlavným cieľom je odstrániť nesprávnu diagnostiku rakoviny zavedením presných, kvantitatívnych a dostupných diagnostických testov, ktoré umožnia personalizovanú liečbu pacienta. MultiplexDX je prvou slovenskou firmou, ktorá získala európsky grant EIC Accelerator v pilotnej schéme EK.
Daniel Straka, riaditeľ Odboru programov, Výskumná a inovačná autorita (VAIA), Úrad vlády SR
Na podujatie je potrebné sa vopred registrovať na tejto stránke nižšie.