HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Informačné sekcie pre Nový európsky Bauhaus online

Podujatia

 • Začiatok
  22.02.2021, 11:00
 • Koniec
  26.02.2021, 12:00
 • Typ podujatia
  Webinár
 • Miesto konania
  online

Dávame vám do pozornosti sériu informačných stretnutí s cieľom predstaviť možnosti, ako sa zapojiť do iniciatívy Nový európsky Bauhaus.

Nový európsky Bauhaus je environmentálny, hospodársky a kultúrny projekt s cieľom kombinovať dizajn, udržateľnosť, prístupnosť, finančnú dostupnosť a investície v snahe pomôcť realizovať Európsku zelenú dohodu. Jeho kľúčové hodnoty sú udržateľnosť, estetika a inkluzívnosť. Táto iniciatíva je momentálne vo fáze spoločného navrhovania.

Nový európsky Bauhaus je kreatívna iniciatíva stierajúca hranice medzi vedou a technológiou, umením a sociálnym začlenením v úsilí o dizajn, ktorý nájde riešenia na každodenné problémy. 

Umelci, dizajnéri, inžinieri, vedci, podnikatelia, architekti, študenti a všetci zainteresovaní sa môžu na spustenej špeciálnej webovej stránke podeliť o príklady inšpiratívnych úspechov nového európskeho Bauhausu, o svoje nápady, ako ho formovať a ako by sa mal vyvíjať, ako aj o svoje obavy a problémy, ktorým čelia.

Prvá séria informačných stretnutí sa konala od dňa 22.2.2021 do 26.2.2021. Denne od 11:00 – 12:00 hod., dal sa sledovať live streaming na stránke EK zriadenej pre nový Bauhaus.

21.2.2021, kas