HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

ICRI 22 – International Conference on Research Infrastructures

Podujatia

  • Začiatok
    19.10.2022, 10:00
  • Koniec
    21.10.2022, 14:00
  • Typ podujatia
    Konferencia

V termíne 19. – 21.10. bude Brno hostiť stretnutie lídrov v oblasti výskumných infraštruktúr – ich používateľov, tvorcov politík ako aj zainteresovaných strán. Juhomoravská metropola bude hostiť Medzinárodnú konferenciu o výskumných infraštruktúrach, významné celosvetové podujatie, globálne fórum podporujúce spoluprácu a diskusie o význame výskumných infraštruktúr. Podujatie ponúkne aj sprievodný program a po prvý raz v histórii bude otvorené aj pre širšiu verejnosť.

ICRI 2022

ICRI 2022 zavíta do Brna pri príležitosti nadchádzajúceho českého predsedníctva v Rade EÚ v 2. polroku 2022. Poskytne platformu pre odborné diskusie tvorcov politík, prevádzkovateľov a používateľov výskumnej infraštruktúry a zainteresovaných strán výskumu z celého sveta. Cieľom diskusie bude primárne hľadať riešenia najurgentnejších tém výskumných infraštruktúr.

Konferencia sa bude konať pod záštitou Ministerstva školstva, mládeže a telovýchovy ČR, Masarykovej univerzity a Stredoeurópskeho technologického inštitútu v Brne. Organizátori budú úzko spolupracovať s Generálnym riaditeľstvom Európskej komisie pre výskum a inovácie a finančne prispejú na organizáciu podujatia prostredníctvom 9. rámcového programu EÚ pre výskum a inovácie Horizont Európa.

„Našimi kľúčovými témami budú socioekonomické prínosy a spoločenská zodpovednosť výskumných infraštruktúr, ich úloha a medzinárodná spolupráca a spôsoby rozvoja integrovaného ekosystému výskumnej infraštruktúry,“ hovorí Ondřej Hradil, hlavný organizátor a manažér výskumných infraštruktúr Masarykovej univerzity. Program ICRI 2022 bude spájať plenárne a paralelné zasadnutia so 450 účastníkmi, ktorí sa osobne zúčastnia so stovkami ďalších online.

Brno ako hostiteľ konferencie posilní svoju pozíciu rozvíjajúceho sa centra vedy a techniky v strednej Európe a stane sa celosvetovým centrom pre debaty zainteresovaných strán výskumnej infraštruktúry.

Súčasťou programu bude aj niekoľko satelitných podujatí a sprievodných podujatí, ako aj návštevy výskumných infraštruktúr v Brne. A keďže sa organizátori snažia osloviť aj širšiu verejnosť, novinkou konferencie bude takzvaný občiansky program pripravený v spolupráci s lokálnymi inštitúciami, akými sú Hvezdáreň Brno alebo VIDA! Vedecké centrum. V neposlednom rade sa ako nadväzujúce podujatie v ten istý týždeň uskutoční v Brne zasadnutie Európskeho strategického fóra pre výskumné infraštruktúry (ESFRI).

Viac informácii o podujatí ako aj o registrácii nájdete TU.

Autor: MS, zdroj: https://www.eosc.eu/events/icri-2022