HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Európska konferencia o politike umelej inteligencie

Podujatia

 • Začiatok
  01.12.2020, 09:00
 • Koniec
  01.12.2020, 18:00
 • Typ podujatia
  Konferencia
 • Organizátor
  Center for Data Innovation
 • Miesto konania
  Online
 • Odkaz na webovú stránku
European AI Policy Conference

1. decembra 2020 (9:00-18:00) sa uskutoční „Európska konferencia o politike umelej inteligencie“.

Umelá inteligencia (AI) sa objavuje ako najdôležitejšia technológia v novej vlne digitálnych inovácií, ktorá transformuje priemyselné odvetvia po celom svete.

Podniky v Európe sú na poprednom mieste medzi najnovšími pokrokmi v tejto oblasti a na európskych univerzitách sa nachádza najväčšia koncentrácia výskumných pracovníkov v oblasti AI na svete. Každý týždeň sa objavujú nové prípadové štúdie ukazujúce potenciálne príležitosti, ktoré môžu vzniknúť pri väčšom využívaní technológie. Na úplnú realizáciu svojej vízie umelej inteligencie potrebuje Európa prílev zdrojov a talentu a niekoľko dôležitých politických zmien. Táto konferencia spojí niektoré z popredných hlasov v oblasti umelej inteligencie z celého kontinentu, aby sa diskutovalo o tom, prečo je dôležitý európsky úspech v oblasti umelej inteligencie, aké sú porovnania medzi EÚ a inými svetovými lídrami v súčasnosti a aké kroky by mali európski politici podniknúť, aby dosiahli vyššiu konkurencieschopnosť v oblasti umelej inteligencie.

Európska konferencia o politike umelej inteligencie je fórum na vysokej úrovni, ktoré má prepojiť zainteresované strany, ktoré sa usilujú propagovať umelú inteligenciu v Európe, prezentovať pokrok v oblasti umelej inteligencie a propagovať politiky umelej inteligencie na podporu jej rozvoja tvorcom politík v EÚ.

Program a registrácia

Zdroj: https://www.aipolicyconference.org, zverejnené: 16.11.2020, autor: rpa