HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Cirkulárna ekonomika – nová vlna podnikateľských príležitostí

Podujatia

 • Začiatok
  25.03.2021, 18:00
 • Koniec
  25.03.2021, 19:30
 • Typ podujatia
  Prednáška
 • Organizátor
  Inštitút Cirkulárnej Ekonomiky
 • Miesto konania
  online
 • Odkaz na webovú stránku

Aké zelené príležitosti ťa čakajú za rohom? Nalaď sa na blížiaci sa biohackathon, alebo len načerpaj nové informácie pre svoje projekty.

18. marca 2021 od 18:00 do 19:30 sa uskutoční prednáška na tému „Cirkulárna ekonomika – nová vlna podnikateľských príležitostí“. Organizátorom prednášky je Inštitút cirkulárnej ekonomiky.

V prednáške sa dozvieš, čo je to cirkulárna ekonomika a prečo je nevyhnutné sa ňou zaoberať. Pozrieme sa na tento koncept z pohľadu faktov a príležitostí, ktoré transformácia na tento nový model hospodárstva prináša. Predstavíme si základné biznis modely a dizajnové stratégie, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou úspešnej aplikácie cirkulárnej ekonomiky do praxe. Nebudú chýbať inšpiratívne príklady, vrátane tých zo Slovenska.

Okrem prednášky sa tiež môžeš tešiť na predstavenie konceptu projektu Cyrkl a dozvedieť sa niečo o ich inovatívnom projekte.

Prednášajúca:

Denisa Rašová je koordinátorkou platformy Circular Slovakia, ktorá spája verejný, súkromný a neziskový sektor s ambíciou urýchliť prechod na zelenšie a cirkulárne Slovensko. Touto témou sa zaoberá intenzívne už niekoľko rokov, prvé skúsenosti nadobudla v rámci študentskej iniciatívy oikos a počas stáže pre Rakúsky ekologický inštitút. Už niekoľko rokov sa venuje medzinárodným projektom v cirkulárnej ekonomike. Momentálne je aj súčasťou multidisciplinárneho kolektívu, ktorý hľadá komerčné využitie pre kultiváciu, pestovanie a navrhovanie z mycélia.

Program:

18:00 Prednáška: “Cirkulárna ekonomika – nová vlna podnikateľských príležitostí”

18:30 Diskusia

18:45 Predstavenie firmy: Digitálne odpadové trhovisko Cyrkl

19:00 Diskusia

Registrácia

Zdroj: Inštitút cirkulárnej ekonomiky, zverejnené: 18.3.2021, autor: rpa