HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

12. ročník tradičného výročného seminára Slovenskej asociácie fotovoltickej energie a OZE (SAPI)

Podujatia

 • Začiatok
  08.11.2022, 09:00
 • Koniec
  09.11.2022, 20:00
 • Typ podujatia
  Konferencia
 • Organizátor
  SAPI
 • Miesto konania
  Senec
 • Štát
  Slovensko

Tradičný výročný seminár Slovenskej asociácie fotovoltickej energie a OZE (SAPI) o aktuálnych témach z oblasti obnoviteľnej energetiky dostáva nové rozmery. V poradí už 12. ročník uvedie asociácia pod názvom SAPI Energy Conference 2022 a záštitu nad podujatím preberie Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Nemení sa však len názov, seminár dostane medzinárodnú účasť a bude prebiehať počas dvoch dní, čím sa zaradí medzi najväčšie podujatia venované rozvoju OZE v strednej Európe. Hostia sa môžu tešiť na bohatý program, kde okrem odborných prednášok a panelových diskusií, zažijú aj spoločenský večer so zaujímavým kultúrnym programom a networkingom.

SAPI Energy Conference 2022 prebehne za účasti politických elít, zástupcov kľúčových inštitúcií a tiež domácich aj zahraničných odborníkov.

Seminár sa bude venovať inováciám a trendom vo fotovoltike a v energetických úložiskách, ktoré s ňou súvisia. Otvorí nielen témy energetickej bezpečnosti a OZE ako náhrady za fosílne palivá, úlohy OZE na ceste k uhlíkovej neutralite, ale aj tému rozvoja energetických sústav a pripojiteľnosti OZE, či prípravu energetických projektov a ich zapojenie v rámci energetických trhov.

Pozvánka na konferenciu: SAPI Energy Conference 2022

Organizátor konferencie nezabudne ani na energetické komunity, ako novú formu združovania spotrebiteľov a výrobcov. V rámci programu konferencie exkluzívne predstaví aj novú štúdiu SAPI o potenciáli využitia veternej energie na Slovensku a o prekážkach jej rozvoja.

Bohatý program rozdelený do dvoch dní bude spestrený večerným kultúrnym programom a priestorom pre vzájomné rozhovory, ktoré, budú prínosné pre všetkých, ktorí sa zúčastnia tohto podujatia.

Záujemcovia sa môžu registrovať na konferenciu už teraz, prostredníctvom webu www.sapiconference.sk, kde nájdu aj všetky potrebné informácie o hosťoch a programe.

28.10.2022, mit