HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

1. Open Science Bootcamp

Podujatia

 • Začiatok
  06.06.2022, 08:00
 • Koniec
  10.06.2022, 12:00
 • Typ podujatia
  Workshop

Personál zabezpečujúci podporu pri výskume ako aj všetci ďalší účastníci výskumných procesov majú za potrebu neustále sa prispôsobovať meniacemu prostrediu Research data managementu (správa výskumných údajov), otvorenej vedy a otvoreného prístupu.

S ohľadom na túto skutočnosť predstavila OpenAIRE prvý online Bootcamp (interaktívny tréningový program) na rok 2022. Uskutoční sa v termíne 6. – 10. jún a zameriava sa na „vedeckú komunikáciu 21. storočia“. Program sa bude venovať školeniu a tréningu účastníkov, ktorí chcú ďalej pôsobiť ako školitelia.

https://www.openaire.eu/templates/yootheme/cache/bootcamp_banner_2022-2b09442a.webp

Tento interaktívny tréning je určený pre stredne pokročilú úroveň. U účastníkov sa predpokladajú minimálne základné znalosti výskumného prostredia a jeho procesov.

Vzdelávacie ciele programu predstavujú:

 • Stredné až pokročilé porozumenie Open Science, open data, DMPs, Open Access publikovanie, IPR, požiadavky Horizon Europe, OpenAIRE služby a EOSC.
 • Pochopenie, ako komunikovať a taktiež učiť tieto témy výskumníkov, študentov a iných zainteresovaných strán.
 • Naučiť sa používať moderné nástroje a softvér, ktoré umožňujú osvedčené postupy v Open Science.
 • Stať sa sebavedomým a lepšie pripraveným, aby ste dokázali riešiť zložité otázky.

Na tréning bude celkovo vybratých 30 uchádzačov, ktorí sa následne budú môcť zúčastniť tohto atraktívneho 5 dňového kurzu.

Kto sa môže zúčastniť?

Knihovníci, podporní výskumní pracovníci ako aj a ďalšie profesionáli, ktorí plánujú poskytovať výskumníkom a študentom školenia Open Science. Od uchádzačov sa očakáva, že budú poznať témy správy výskumných údajov (RMD). Mali by mať tiež stredné znalosti o témach súvisiacich s publikovaním Open Access.

Viac informácii o Bootcampe nájdete TU.

Autor: MS, zdroj: https://www.openaire.eu/create-event/first-open-science-train-the-trainer-bootcamp/1005/