HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Výzva na vyjadrenie záujmu v oblasti bezpečnosti potravín

Aktualita

Ste vedec so skúsenosťami v posudzovaní chemického rizika? Chcete zmeniť bezpečnosť potravín na európskej úrovni?

Potom sa prihláste a pripojte sa k Európskemu úradu pre bezpečnosť potravín, k dvom vedeckým komisiám zaoberajúcimi sa zložením potravín a obalov potravín, a buďte súčasťou siete európskych špičkových vedcov v oblasti bezpečnosti potravín.

Úspešní žiadatelia sa stanú od 1. júla 2017 členmi buď Komisie pre potravinové prísady a zdroje živín pridávané do potravín (ANS) alebo Komisie pre materiály, ktoré prichádzajú do styku s potravinami, enzýmy, arómy a pomocné látky (CEF) .

EFSA hľadá vedcov s odbornými znalosťami v oblasti posudzovania rizík chemických látok. Konkrétne sa jedná o ANS riešia a otázky súvisiace s bezpečnosťou pri využívaní: potravinárskych prídavných látok; zdrojov živín; a ďalších látok zámerne pridávaných do potravín, ako sú rastlinné a bylinné výťažky.
Odborníci CEF sa špecializujú na posudzovanie potravinárskych enzýmov; aromatických látok; chemikálií používaných pri výrobe umelej hmoty alebo iných materiálov pre styk s potravinami;  procesy a pomocné látky.
Oba komisie plnia svoje úlohy predovšetkým v reakcii na priemyselných aplikácií týkajúcich sa zložiek potravín a obalov.

Prihláste sa on-line do 30. júna 2016.

Úplná informácia k výzve na vyjadrenie záujmu (v ENG). Výzva na vyjadrenie záujmu vo všetkých jazykoch EÚ.

Ak budete potrebovať akékoľvek ďalšie informácie, prosím, neváhajte sa kontaktovať na e-mail: call.experts@efsa.europa.eu

 
 
Európsky úrad pre bezpečnosť potravín
Via Carlo Magno 11 / A
Parma Taliansko
Tel: +39 0521 036483
 
sleduj nás:
webové stránky EFSA: www.efsa.europa.eu
 : https://twitter.com/efsa_eu
 : https://www.linkedin.com/company/25288
 : https://www.youtube.com/user/EFSAchannel
Registrácia k odberu noviniek Zvýrazniť EFSA: http://www.efsa.europa.eu/en/news/newsletters
Ak chcete odhlásiť, pošlite e-mail na campaigns@efsa.europa.eu