Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Univerzitný inkubátor STU ponúka študentom program Štart

Plagát programu Štart. Zdroj: FB STU

Do programu Štart, ktorý organizuje Univerzitný inkubátor Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave, sa môžu zapojiť študenti stredných škôl a študenti i absolventi vysokých škôl.

Podmienkou je inovatívny nápad, technológia, nový projekt, služba alebo práca na projekte, ktorý pomôže spotrebiteľom a firmám vyriešiť nejaký problém, prípadne zefektívniť prácu ľudí. Nápad nemusí súvisieť s predmetom štúdia.

Čo je program Štart a pre koho je vhodný?

Ide o podnikateľskú prípravku pre ľudí s dobrým nápadom. Pri vstupe do programu inkubátora STU (InQb) netreba mať založenú spoločnosť s ručením obmedzeným (s. r. o.) alebo živnosť. V tomto programe sa spoločne rozvíjajú a testujú nápady. Vďaka inštrukciám a štruktúre programu si vytvoríte pevné základy pre svoj startup a zároveň budete vedieť, ako celý proces podnikania začať. Po programe sa rozhodnete, či si firmu založíte alebo nie.

Program Štart je vhodný pre študentov, doktorandov a ľudí nielen s podnikateľskými skúsenosťami, ale aj bez nich. Radi tam privítajú študentov a absolventov zo Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave, ako aj študentov a absolventov iných vysokých a stredných škôl.

Čo obsahuje a čo poskytuje program Štart?

Je zameraný na nápady, ktoré sú vhodné na realizáciu v praxi. Jeho cieľom je naučiť, ako sa dá zaujímavý nápad pretaviť do podnikania, aké kroky treba urobiť, aby bola jeho realizácia úspešná.

Poskytuje množstvo bonusov vhodných na rozvíjanie nápadov. Medzi najdôležitejšie patrí poradenstvo od skúsených mentorov, z ktorých mnohí sú známymi podnikateľmi a radi odovzdávajú svoje bohaté skúsenosti ďalej. Pomôžu tiež so založením firmy, s marketingom, ale aj so získaním financií.

Spolupracuje s garantom Jurajom Kováčom, autorom podnikateľskej školy Rozbehni sa!, ktorý prihlásených vezme „pod svoje krídla“ do online Večernej školy a následne do Rozbiehátora.

Program Štart pomáha rozbehnúť nápady

Program trvá celkovo 3 mesiace. Začína sa Večernou školou v spolupráci s Rozbehni sa!, ktorá trvá 4 týždne. Vzdelávacie videá z Večernej školy môžete sledovať zo záznamu na svojom účte. Autor Juraj Kováč vypracoval videá tak, aby účastníkov previedli procesom prípravy na podnikanie a zároveň im pomohli pri otestovaní vlastného nápadu alebo vlastnej služby v praxi.

Účastníci Večernej školy budú následne tvoriť biznisplán, finančný plán, pripravia analýzu konkurencie a porozmýšľajú nad dizajnom budúcej webstránky. Zároveň si otestujú, či o kúpu ich výrobkov alebo služieb bude záujem.

Vybrané projekty, ktoré dokončia svoje zadania, sa presunú do 8-týdňového Rozbiehátora. Tu si všetky tímy vyrobia vlastnú webstránku a otestujú predpredaj produktu alebo služby.

Prihláste svoj nápad!

Ak máte záujem byť súčasťou budúcej generácie podnikateľov v InQb – Univerzitnom technologickom inkubátore STU, vyplňte a odošlite prihlášku do 25. februára 2021.

Prihlásenie do programu ŠTART 2021 – Univerzitný technologický inkubátor STU (inqb.sk)

Po prihlásení nápadu získate vstupenku do Večernej školy a Rozbiehátora v hodnote 454 EUR zdarma.

Najbližšie kolo programu Štart sa uskutoční v týchto termínoch:

  • Bootcamp – úvodné privítanie 8. marca 2021.
  • Večerná škola sa začne 10. marca 2021 a skončí sa 7. apríla 2021.
  • Rozbiehátor sa bude konať v termíne od 14. apríla 2021 do 16. júna 2021 (alebo v individuálne dohodnutom termíne).
  • Záverečný STARTUP PITCH sa uskutoční v termíne stanovenom v priebehu programu.

Univerzitný technologický inkubátor STU je pracovisko Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Vznikol v roku 2005 vďaka finančnej podpore európskych fondov. Podporuje študentov a startupistov a vzájomne prepája univerzitu s praxou. Startupom umožňuje osobné konzultácie s mentormi a s tímom lektorov pravidelne organizuje bezplatné podujatia pre širokú verejnosť, ktorých cieľom je nielen vzdelávať, ale aj networkovať.

Pozrite si prehľad najbližších online podujatí InQb, ale aj záznamy z tých predchádzajúcich.

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk, zverejnené: 9.2.2021, autor: rpa