HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Slovenská vakcína proti koronavírusu

Aktualita

https://www.startitup.sk/wp-content/uploads/2020/10/virus_outbreak_vaccine_race751554700196-1090x610.jpg

Slovenská biotechnologická spoločnosť Axon Neuroscience vstupuje do poslednej fázy testovania vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Len nedávno potvrdila účinnosť experimentálnej vakcíny ACvac1 na živom víruse SARS-CoV-2 v predklinickej štúdii. Ešte tento rok pristúpi ku klinickému testovaniu. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Vývoj dostupnej a účinnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je jediným riešením ako sa definitívne vysporiadať s globálnou pandémiou,” uviedla štátna tajomníčka MZVEZ SR Ingrid Brocková počas rozhovoru 22.10.2020 s generálnym riaditeľom spoločnosti Axon Neuroscience Michalom Fresserom a vedeckým riaditeľom spoločnosti a zároveň riaditeľom Neuroimunologického ústavu Slovenskej akadémie vied Norbertom Žilkom.

Slovenská biotechnologická spoločnosť s dlhou históriou výskumu vakcíny proti Alzheimerovej chorobe a medzinárodným tímom sedemdesiatich vedcov je jednou z mála na svete s potrebnou expertízou na vývoj vakcíny proti novému koronavírusu.

Ako informovala Brocková: „Sme hrdí na to, že slovenská firma úspešne napreduje vo vývoji vakcíny. Axon Neuroscience je exemplárnym príkladom inovačného potenciálu našich výskumníkov a úspešnej spolupráce súkromného a verejného sektora. Využijeme všetky dostupné nástroje, aby sme prostredníctvom ekonomickej diplomacie podporili aktivity spoločnosti.”

Jedinečná forma vakcíny na báze peptidov by mala byť na trhu dostupná už v prvej polovici budúceho roka.

Zdroj: https://www.startitup.sk, zverejnené: 23.10.2020, autor: rpa