Máte
nápad?

Pomôžeme vám!

Chcem pomoc

Chcem
mentora

Kliknite sem

Domov

Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Prvá výzva programu Interreg Central Europe 2021 – 2027 je otvorená

ERA Aktualita

15. novembra 2021 bola oficiálne zverejnená prvá výzva na predkladanie projektov s orientačným rozpočtom 72-miliónov EUR z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF).
 
Vyzývané sú organizácie z celej strednej Európy, aby sa uchádzali o financovanie, ktoré podporí nadnárodnú spoluprácu pri riešení spoločných výziev našich regiónov a miest.


Projektové prihlášky je možné podávať do 23. februára 2022.
 
Ak ste v programe Interreg CENTRAL EUROPE noví, odporúčame vám rýchlo si pozrieť „príručku pre začiatočníkov“, aby ste sa dozvedeli o programe viac. Pomôže vám zistiť, či financovanie vyhovuje potrebám a predstavám vašej organizácie.
 
Pre všetkých ostatných bol zostavený návod, ako napísať dobrý návrh krok za krokom.


Základný rámec prvej výzvy je načrtnutý v Terms of Reference (ToR). Viac informácií o pravidlách a požiadavkách, ktoré je potrebné dodržiavať pri podávaní žiadosti, nájdete v aplikačnom balíku a v príručke k programu. Oboznámenie sa s týmito kľúčovými dokumentmi, ako aj s programovým dokumentom Interreg CENTRAL EUROPE je nevyhnutné pre vypracovanie dobrého návrhu projektu.

15. novembra 2021 na krátkom online podujatí bol predstavený nový program financovania a prvá výzva na predkladanie návrhov, ktorého záznam si môžete pozrieť.

Viac informácií:

Všetky potrebné dokumenty

Zdroj: https://www.centraleurope.vlada.gov.sk; https://www.interreg-central.eu, zverejnené: 23. 11. 2021, autor: rpa