Hľadáme občianske organizácie a startupy, ktoré do vzdelávania prinášajú inovatívne prístupy, ako aj riešenia na zmiernenie dopadu pandémie, či riešenia na prístup k vzdelávaniu pre všetkých žiakov. 5 najlepších projektov postúpi do 3-mesačného mentoringového programu EDUakcelerátor, získa mentora, konzultácie s expertmi, školenia, aj grant na podporu šírenia projektu.
Generácia 3.0 je akceleračný program, na ktorý nadväzujú aktivity skupiny absolventov. V tomto ročníku sa zameriava na občianske organizácie a startupy, ktoré majú za sebou už otestovaný projekt (nie práve vznikajúci alebo vo fáze nápadu).
Vybraným projektom (max. 10) sa budú venovať odborníci z rôznych oblastí počas EDUcampu. Po ňom 5 najlepších projektov postúpi do EDUakcelerátora, kde získajú možnosť predovšetkým nastaviť biznis model, fundraising a sledovanie dopadu.
Opätovne sa môžu zapojiť aj bývalí účastníci EDUcampu či EDUakcelerátora.
V EDUcampe získate:
Účasťou v EDUakcelerátore získate:
Aktivity EDUakcelerátora (stretnutia s mentorom, expertom, vzdelávacie školenia a stretnutia s výskumníkom na sledovanie dopadu) zaberú organizácii približne 80 hodín. Zúčastniť sa ich môžu rôzni členovia tímu, ktorí stoja za vzdelávacím prístupom. Prečítajte si, ako sú výstupy EDUakcelerátora v roku 2020.
Kto sú mentori a čo je ich úloha?
Mentor pomáha organizácii očami nezainteresovaného odborníka lepšie spoznať svoj projekt. Identifikuje potenciálne výzvy a pomáha navrhnúť riešenia na rozvoj.
Mentora vyberáme na mieru.
V predchádzajúcich ročníkoch boli mentormi napríklad Martina Králová (spoluzakladateľka kaviarne Sväg To Go a konzultantka v KPMG a Teron Solutions), Jozef Šovčík (spoluzakladteľ IT spoločnosti Visicom), Ján Gregor (riaditeľ Koalice za snadné dárcovství), Nina Aleksieva (Certifikovaná Six Sigma líderka), Lucia Pašková (CEO Curaden Slovakia, TREND top manažérka roka 2019) či Michal Rehúš (riaditeľ Inštitútu vzdelávacej politiky na ministerstve školstva).
Prihlásené subjekty musia mať sídlo alebo adresu pôsobenia na Slovensku a právnu formu: nadácia, občianske združenie, nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby, neinvestičný fond, iné právnické osoby, ktorých predmetom činnosti je jedna alebo viac činností, ktoré napĺňajú verejnoprospešný účel. A ich primárnym cieľom je rozvoj sociálnych inovácií vo vzdelávaní.
Kritéria postupu do EDUakcelerátora
12. január – 12. február 2021
Prihlasovanie projektov do programu
26. február 2021
Prvý výber projektov, ktoré postupujú do hodnotenia. Výber zostavuje realizátor programu – Nadácia Pontis
1. marec – 19. marec 2021
Hodnotenie projektov hodnotiacimi komisiami
31. marec 2021
Výsledky hodnotenia – užší výber prihlásených projektov, ktoré postupujú do EDUcampu
26. máj – 28. máj 2021
EDUcamp – 3-dňové podujatie, na ktorom bude vybraných 5 organizácií postupujúcich do EDUakcelerátora
11. jún 2021
Oznámenie výsledkov postupujúcich do EDUakcelerátora
September – december 2020 (16. 9. – 16.12.)
EDUakcelerátor
Apríl 2022
Záverečné podujatie Generácia 3.0
Podľa platného Štatútu programu Generácie 3.0 budú akceptované len nominácie prostredníctvom online formulára.
Viac informácií o prihlasovaní a o programe
Zdroj: https://www.generacia30.sk, zverejnené: 3.2.2021, autor: rpa