HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Postrehy zo 4. európskeho vzdelávacieho samitu – Ďalšie desaťročie vzdelávania a odbornej prípravy

Aktualita

May be an image of 4 people and text that says "SUMMIT REPORT #EduSummitEU SUMMIT REPORT Educatin Summit THE NEXT DECADE OF EUROPEAN EDUCATION THRIVE ON QUALITY EDUCATION AND TRAINING P Dusk 7002 European Commission sion"
Správa z Európskeho samitu o vzdelávaní 2021. Zdroj: https://education.ec.europa.eu

Európska komisárka pre inovácie, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež Mariya Gabriel usporiadala 9. decembra 2021 štvrtý európsky samit o vzdelávaní. Objavte hlavné výsledky a kľúčové momenty z vydania za rok 2021 v správe, ktorá bola zverejnená 11. mája 2022!

Samit o vzdelávaní v roku 2021

Európsky samit o vzdelávaní v roku 2021 s názvom „Ďalšia dekáda vzdelávania a odbornej prípravy“ bol druhým virtuálnym samitom a momentom pre širšiu komunitu v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy, aby zhodnotila dosiahnutý pokrok, najmä smerom k dosiahnutiu európskeho vzdelávacieho priestoru do roku 2025, a aby spoločne reflektoval o budúcnosti vzdelávania v Európe.

Rečníci

Podujatie otvorila predsedníčka Komisie Ursula von der Leyenová a medzi účastníkmi boli vysokopostavení politickí predstavitelia a široká škála zainteresovaných strán. Z podpredsedov Komisie vystúpili Margaritis Schinas a Dubravka Šuica, ako aj komisári Nicolas Schmit, Jutta Urpilainen a Virginijus Sinkevičius.

Ministerka Kustec zastupoval slovinské predsedníctvo Rady Európy a pripojilo sa k nemu ďalších 20 ministrov z Európy a mimo nej. Predsedníčka a podpredsedníčka Výboru pre vzdelávanie a kultúru, poslanci EP Sabine Verheyen a Victor Negrescu sa na podujatí podelili o názory Európskeho parlamentu.

Medzi ďalšími rečníkmi boli podpredsedníčka Európskej investičnej banky Lyliana Pavlova, členovia Európskeho výboru regiónov a Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru, zástupcovia zo súkromného a verejného sektora, z regionálnej spolupráce, mimovládnych, resp. neziskové organizácie, akademici a mnohí ďalší. Pozrite si všetkých účastníkov samitu 2021 na stránke venovanej udalosti.

Prečítajte si správu

Správa z Európskeho samitu o vzdelávaní 2021 je už k dispozícii a komplexným a ľahko čitateľným spôsobom odráža bohaté diskusie na podujatí.

Pozrite si záznamy z celého podujatia v angličtine.

Prečítajte si súhrn diskusií.

Prípravy na Európsky samit o vzdelávaní v roku 2022 pod názvom „Bright Young Minds“ 1. decembra 2022 už prebiehajú!

Sledujte Erasmus+ na Facebooku a Twitteri, kde sa už čoskoro dozviete viac.

Viac informácií:

Insights from the Fourth European Education Summit – The next decade of education and training

Zdroj: https://education.ec.europa.eu, zverejnené: 12. 5. 2022, autor: rpa