HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Nová súťaž Clean Aviation High Five Awards spustená

Aktualita

Spoločný podnik pre čisté letectvo (Clean Aviation JU) spúšťa prvý ročník novej iniciatívy High Five Awards, ktorým chce oceniť päť jednotlivcov, ktorí sa snažia o to, aby sa udržateľné lietanie stalo realitou. Tieto ocenenia sú výzvou pre všetkých jednotlivcov alebo tímy, ktoré napredujú v úsilí o dosiahnutie cieľa udržateľného letectva v Európe.

Ocenenie High Five Awards predstavuje záväzok Clean Aviation JU k neutrálnemu klimatickému letectvu a podpore európskej zelenej dohody. Ocenenia sú určené pre širokú škálu odborníkov, ktorí pôsobia v leteckom sektore, vrátane výskumníkov, akademikov, študentov, inžinierov, podnikateľov, novinárov, ekonómov a štátnych úradníkov. Záujemcovia sa môžu prihlásiť buď ako jednotlivci alebo ako zástupcovia svojho tímu. Uzávierka prihlášok je 30. apríla 2023.

Prihláste sa alebo nominujte svojho kolegu a získajte šancu byť ocenený ako jeden z piatich priekopníkov, ktorí zmenia budúcnosť klimaticky neutrálneho letectva!

Víťazi súťaže Clean Aviation’s High Five budú slávnostne vyhlásení na parížskom leteckom veľtrhu 20. júna 2023.

Všetci víťazi predstavia svoju prácu a získajú trofej na slávnostnom odovzdávaní cien High Five, ktoré sa uskutoční na parížskom leteckom veľtrhu 2023 v Le Bourget vo Francúzsku. Počas jedného roka budú pôsobiť ako ambasádori High Five, aby pomáhali zvyšovať povedomie o čistom letectve, propagovali jeho hodnoty a ciele a zdôrazňovali význam znižovania vplyvu leteckej dopravy na životné prostredie.


Prihlásiť je možné na #HighFive2023

Zdroj: Clean Aviation JU, 12.4.2023, mit