Máte
nápad?

Pomôžeme vám!

Chcem pomoc

Chcem
mentora

Kliknite sem

Domov

Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Leadership program v Rakúsku

ERA Aktualita

Leadership Program „INNOVATORINNEN“ v Rakúsku. Zdroj: FFG

Leadership Program „INNOVATORINNEN“ chce podporovať a zviditeľňovať viac žien v kreatívnych úlohách a vo výskume a inováciách (R&I) relevantných pre danú lokalitu. Program INNOVATORINNEN podporuje nové nápady v oblasti výskumu a inovácií alebo inovačných tém s pozitívnym prínosom pre ekonomiku a spoločnosť.

Od februára 2022 do decembra 2022 prejde interdisciplinárna, vysokokvalifikovaná skupina vybraných inovátorov našou vzdelávacou a dizajnérskou cestou: posilnenie pre osobný a profesionálny rozvoj, výmena partnerských skupín a inovačné stretnutia. Dôležitou súčasťou je aj samostatné presadzovanie dizajnérskeho nápadu alebo témy inovácie (popri úlohách) vo fázach samoučenia.

V troch moduloch („Mysli vo veľkom!“, „Misia možná“, „Prvé kroky“) povzbudzujeme našich účastníkov, aby sa rozvíjali so svojimi misiami v oblasti výskumu a inovácií (v rámci organizácie alebo mimo nej), aby si vybudovali nové kontakty v rámci výskumnej siete a aby boli kreatívnejší.

Účastníčky a formát programu

Koncom roka 2022 budú predstavené súčasné účastníčky na každoročnom podujatí „Moja misia budúcnosť“. Prvé pilotné kolo INNOVATORINNEN prebehlo minulý rok ako pilotné s 21 inovátorkami. Spoznajte absolventky programu. Ďalšia príležitosť na podávanie žiadostí (pre kolo 2023) je naplánovaná na jeseň 2022.

Cieľová skupina

  • Ženy z aplikačne orientovaného alebo kooperatívneho výskumu a vývoja
  • Podnikateľky v oblasti výskumu a inovácií
  • Odborníčky z praxe (napr. z kreatívneho priemyslu, sociálneho podnikania, firiem zo všetkých sektorov), ktorí vykonávajú výskum alebo vyvíjajú inovácie v spolupráci (s vedou, výskumom).

Sprievodný prieskum WPZ Research potvrdil vysokú úroveň spokojnosti a úspešného posilnenia postavenia účastníkov pilotného projektu. Program  INNOVATORINNEN je viditeľný aj na medzinárodnej úrovni: Ako formát, ktorý posilňuje „kompetencie pre otvorenosť a kultúru umožnenia“, je jedným z 15 príkladov osvedčených postupov v štúdii Stifterverband für die Deutsche Wissenschaft.

Viac informácií:

Zdroj: https://www.ffg.at, zverejnené: 8. 3. 2022, autor: rpa