Máte
nápad?

Pomôžeme vám!

Chcem pomoc

Chcem
mentora

Kliknite sem

Domov

Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Inovačné výskumné laboratórium v rakúskom Linzi

ERA Aktualita

Rakúska IT spoločnosť Dynatrace v Linzi chce v nasledujúcich rokoch investovať viac do základného výskumu. Prvým krokom je výskumné laboratórium založené spolu s Univerzitou Johannesa Keplera (JKU) v Linzi. Laboratórium Co-Innovation sa nachádza na Linz Institute of Technology (LIT) a jeho cieľom je napredovať vo výskume v oblasti softvérovej inteligencie.

Pripravte sa na nové objemy dát

Samotná spoločnosť Dynatrace sa tam sťahuje s tímom 7, ktorý sa má v roku 2022 zdvojnásobiť. Ako uviedol Alois Reitbauer, vedúci nezávislej výskumnej jednotky Dynatrace Research: „Pre nás je základný výskum na JKU akýmsi radarovým systémom pre budúci vývoj. Je to nevyhnutné jednoducho preto, lebo vieme, že súčasné nástroje a metódy už o pár rokov nebudú schopné zvládnuť exponenciálne rastúce objemy dát.“ Laboratórium Dynatrace v laboratóriu Co-Innovation Lab sa výslovne nepodieľa na krátkodobom až strednodobom vývoji produktu, a preto môže skúmať bez ekonomického tlaku, vysvetlil vedúci laboratória Andreas Hametner.

Spoločnosť Dynatrace sa chce zamerať na distribuované dátové systémy, analytiku v reálnom čase, dátovú vedu a natívne cloudové zabezpečenie. Pozadím je rýchlo rastúce množstvo údajov v dôsledku individualizácie a personalizácie služieb a ponúk na internete. Ako dodal Reitbauer: „Mali by sme byť pripravení na to, že čoskoro už nebudeme špecifikovať úložné kapacity v tera, ale v pete alebo dokonca v exabajtoch. Nemôžeme si dovoliť prehliadnuť záblesky inšpirácie, ktoré môžu spôsobiť prudký nárast inovácií alebo dokonca narušenie.“

Sídlo v USA, výskum a vývoj v Linzi

Spoločnosť Dynatrace bola založená v roku 2005 tromi absolventmi JKU Sok-Kheng Taingom, Hubertom Gerstmayrom a Berndom Greifenederom. Greifeneder je stále CTO teraz medzinárodnej skupiny. Spoločnosť sa špecializuje na softvérovú inteligenciu a jej riešenia zabezpečujú automatické rozpoznávanie problémov v softvérovej a IT infraštruktúre. V roku 2019 nasledovalo IPO v New Yorku. Spoločnosť má okolo 2 800 zamestnancov, z toho 700 v Rakúsku, a v roku 2020 vygenerovala ročný obrat 545-miliónov USD. Spoločnosť sídli v USA, ale rakúsky Linz zostal centrom výskumu a vývoja.

Zdroj: FFG; https://brutkasten.com, zverejnené: 20. 5. 2021, autor: rpa