HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

Do uzávierky súťaže L’Oreál-UNESCO pre ženy vo vede zostávajú posledné dni

Aktualita

L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program
Súťaž L’Oreál-UNESCO Pre ženy vo vede na Slovensku. Zdroj: https://www.sav.sk

Záujemkyne o súťaž L’Oreál-UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko majú posledné dni na prihlásenie do súťaže. Svoje prihlášky môžu posielať do 15. mája 2022 do polnoci. Víťazka v každej kategórii získa ocenenie v sume 5 000 EUR.

Súťaž je určená výskumníčkam do 40 rokov (t. j. vedkyňa nemôže do 31. októbra 2022 prekročiť 41 rokov). Projekty sa podávajú od tohto ročníka už v troch kategóriách:

  • Formal sciences
  • Life and environmental sciences
  • Physical sciences

Prihlásené projekty bude hodnotiť odborná komisia v SAV, ktorej predsedá prof. RNDr. Ľubica Lacinová, DrSc., členka Predsedníctva SAV. 

Ako uviedla Ľubica Lacinová: „Program L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede je ideálnou príležitosťou, ako posunúť svoju vedeckú kariéru vpred a zároveň sa stať inšpiráciou pre ďalšie ženy, ktoré by chceli pracovať vo výskume. Už teraz sa tešíme na všetky práce, ktoré vedkyne pôsobiace na Slovensku do programu prihlásia.“ 

Registrácia projektu

Viac informácií:

Slovakia – National program – L’Oréal-UNESCO For Women in Science program

Štartuje šiesty ročník súťaže L´Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program

Projekt L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program organizuje na Slovensku spoločnosť L´Oréal spolu so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, o. z., a Slovenskou komisiou pre UNESCO.

Zdroj: https://www.sav.sk, zverejnené: 12. 5. 2022, autor: rpa