HOME

Rámcový program
HORIZONT EURÓPA

CEU sa posúva v rebríčku svetových univerzít v roku 2021

Aktualita

Stredoeurópska univerzita (Central European University – CEU) so sídlom vo Viedni postúpila v rebríčku hodnotenia univerzít QS World University Rankings 2021.

V najnovšom hodnotení podľa rebríčka QS podľa zamerania, dva programy CEU sa radia medzi 50 najlepších na svete, ďalšie 3 v top 100.

Prezident a rektor CEU Michael Ignatieff uviedol: „Sme radi, že sme vylepšili globálne hodnotenie v 1 širokej oblasti predmetov a v 3 predmetoch.“

V politike a medzinárodných štúdiách sa CEU posunula v rebríčku QSS z 30 na 25 a vo filozofii z 37 na 35.

CEU sa tiež radí medzi 100 najlepších v oblasti sociológie, histórie a sociálnej politiky a správy. Právo je v najlepších 150 programoch, ekonómia a ekonometria patrí medzi najlepších 200 na svete a Business & Management Studies je v najlepších 450.

Rektor Ignatieff dodal: „Tieto umiestnenia svedčia o odhodlaní našej fakulty poskytovať študentom CEU vynikajúce učebné prostredie.“

Hodnotenie QS World University Rankings podľa zamerania hodnotia univerzity ponúkajúce vysokoškolské a / alebo vyučované postgraduálne programy, prekračujú minimálne skóre akademickej a zamestnávateľskej reputácie a zverejňujú minimálny počet článkov na základe disciplín. Na univerzitách po celom svete je umiestnených 51 predmetov.

Central European University, CEU | socialprotection.org

Zdroj: https://www.ceu.edu, zverejnené: 9.3.2021, autor: rpa