Národný koordinátor
programu HORIZONT 2020

POZOR ZMENA TERMÍNU: Vodíkový workshop – Košice 11.6.2020

Podujatia

Z dôvodu hrozby COVID-19 sa presúva VODÍKOVÝ WORKSHOP na 11.6.2020

Informácia od organizátorov podujatia:

Vážení záujemcovia o vodíkový workshop, tešili sme sa, že vás privítame na Vodíkom workshope už túto stredu v Košiciach. Avšak vzhľadom na súčasný vývoj situácie okolo korona víru COVID-19 sme nútení podujatie presunúť na iný termín. Aj náš generálny partner workshopu, Košický samosprávny kraj, vzhľadom na bezpečnostné riziko šírenia nákazy odporúča presunúť podujatie na neskorší termín. Okrem toho niektorí z rečníkov už odriekli svoju účasť.O príprave júnového workshopu a spustení novej registrácie Vás budeme včas informovať.

Ďakujeme za pochopenie a ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti. Veríme však, že sa s vami stretneme 11. júna 2020 v Košiciach. 

V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte emailom na info@nvas.sk .

Milí fanúšikovia vodíkových technológií a palivových článkov. Pozývame vás na prvý vodíkový workshop na Slovensku. Radi vás privítame vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach, dňa 11. júna 2020.   

Vodíkový workshop je prvým podujatím svojho druhu venovaný výrobe, distribúcii, uskladneniu a využitiu vodíka na Slovensku. Vodík ako univerzálny nosič energie, hlavne ak je vyrobený z obnoviteľných alebo nízkouhlíkových zdrojov energie, je jedným z mála riešení pri napĺňaní environmentálnych a klimatických cieľov EU, ktorým sa SR zaviazala.  

Na tomto fóre sa dozviete ako sú nastavené nástroje EU politiky pri implementácii vodíkových technológií, ktoré oblasti sú a budú podporované a ako sa môžu slovenské inštitúcie zapojiť do vodíkových projektov. Workshop Vám poskytne odpovede na otázky spojené so zavádzaním vodíkových aplikácií v energetike, priemysle a doprave. Dozviete sa viac o pilotných štúdiách, demonštračných aktivitách a prebiehajúcich projektoch v EU14+1, aká je ich ekonomická bilancia a ekologický prínos a aké nové podnikateľské príležitosti sa v tejto súvislosti v našom regióne otvárajú. Uznávaní odborníci naznačia, aký je potenciál vodíkových technológií a aká je možnosť zapojenia slovenských stakeholderov v EU projektoch pri napĺňaní ekologického a bezpečnostného aspektu. V poslednom bloku workshopu sa dozviete o plánovaných aktivitách Košického samosprávneho kraja v úzkej spolupráci s lokálnymi univerzitami a NVAS pri prvých implementáciách vodíkových technológií v regióne.  

Viac informácii a registrácia TU